ARMYTRAINING.SKČo musíte vedieť, aby ste v lese nezablúdili…

 

Priznávam, že nemusíte vedieť nič, ak nechodíte do lesa alebo do prírody a tak vám sa to iste nestane.

Na druhej strane ja som tam ako vojak musel byť veľmi často. A orientáciu v prírode sme preberali na škole. 😀 Takže pohoda. Aj keď som netušil koľko veci sa za tým skrýva. Hovoril som si :

Nič ma nemôže prekvapiť. Do lesa chodím často a mám cit pre pohyb a super pamäť na okolie, pamätám si cestu kadiaľ idem, pri najhoršom sa vrátim po vlastných stopách a mám svoje povestné šťastie. Ja nezablúdim.

A zablúdil som…

Stalo sa mi to na cvičení s mojimi vojakmi a zablúdil som vždy, keď som si myslel, že to je v pohode. U výsadkárov poriadny trapas v priamom prenose a keď na vás závisia vaši spolubojovníci, ktorých dovediete miesto na strelnicu mimo výcvikový priestor, tak si zhodíte svoju autoritu na bod mrazu. Tu som pochopil, že šťastie nestačí a je nutné sa tomu venovať poriadne.

 

Musíte spoznať všetky odborné zákonitosti spojené s orientáciou, prácu s mapou a buzolou, kopec teórie a získať skúsenosti v orientácii za dobrého a zlého počasia, v zime alebo v lete, za svetla alebo po tme.  Musíte poznať prácu s rôznymi typmi máp a buzolami, rôzne zásady orientácie bez nich a kopec pomôcok ako si uľahčiť orientáciu v prírode. A ďalšie potrebné znalosti samozrejme.

 

Vtedy som bol rád, že sa mi venoval kolega a ukázal mi ako na to. A poradil mi ako zvládnuť trasu pochodu efektívne a bez zbytočnej námahy správnym výberom cesty. Zdokonalil som sa až tak veľmi, že ja a moji spolubojovníci sme niekoľko krát vyhrali medzinárodné vojenské prieskumné súťaže, kde nosnou časťou bola orientácia a utajené presuny. Paráda!

Ale čo ak vy nemáte po ruke takéhoto kamaráta? Alebo len chcete aby vám niekto ukázal aspoň základy? Prípadne naučil nejaké triky a tipy?

 

V orientácii v prírode s mapou alebo aj bez nej som sa našiel, vyznám sa v nej a poznám ju. Ak chcete, rád vám s tým pomôžem.

Čo pre vás dokážem urobiť?

 1. Zbavím vás stresu, ak v lese zablúdite budete vedieť ako máte postupovať aby všetko bolo OK a vrátili ste sa do pre vás známeho miesta.
 2. Pomôžem vám pri rozhodovaní – už si nebudete musieť lámať hlavu nad tým, či máte všetko potrebné v batohu na orientáciu.
 3. Poskytnem vám rady – nemusíte hodiny študovať a čítať recenzie ktoré mapy a buzoly alebo GPS sú najlepšie a čo musia spĺňať pre presnú orientáciu.
 4. Poradím vám ako sa najrýchlejšie učiť – nemusíte sa trápiť s teóriou alebo pochopením problematiky. Spôsob výučby je prirodzený a zameraný na rýchle zvládnutie problematiky.
 5. Naučím vás orientovať sa bez mapy a buzoly – bez námahy vás za hodinku naučím orientovať sa bez mapy a buzoly, tak že do 5 sekúnd vždy správne učíte svetové strany.
 6. Poradím vám v bonusových videách ako pracuje GPS. Nemusíte prácne hľadať informácie čo znamená asistované GPS a ako pracuje, či sa hodí na orientáciu alebo aký je rozdiel medzi GPS do auta a na turistiku.
 7. Zistíte ako a prečo sa plánujú trasy prechádzok. Nemusíte sa báť, že na niečo zabudnete, keď sa budete riadiť metódou plánovania presunu.

 

POTREBUJETE  LEN RADU?

Ak si prajete len pomoc pri získavaní zručnosti v orientácii v lese, niekoho s kým sa chcete poradiť, rád vám pomôžem. Poskytnem konzultáciu zdarma alebo radu na vaše otázky. Prezradím pár trikov, aby ste si svoju turistiku alebo prechádzky v lese užili bez obavy že zablúdite.

 

Cena komplexného video kurzu praktickej orientácie v prírode, ktorý obsahuje viac ako 20 výcvikových lekcii s praktickými cvičeniami je len 139 € s DPH,  za ktoré získate všetky vedomosti a zručnosti obsiahnuté z našich praktických kurzov : z jednodňového kurzu orientácie v prírode – základné zručnosti (v hodnote 70 € s DPH), z jednodňového kurzu orientácie v prírode – nadstavbové zručnosti (v hodnote 70 € s DPH) a z kurzu orientácie v prírode – za sťažených podmienok a v noci (v hodnote 90 €).

Celkovo ušetríte 91 € a zároveň máte možnosť prísť bezplatne na praktický jednodňový seminár, ktorý organizujeme priebežne v danom roku.

 

A aby toho nebolo málo, rozhodli sme sa našu ponuku vylepšiť, je len na vás čo si vyberiete:

Online video kurzu praktickej orientácie v prírode za 139 € s DPH

Online video kurzu praktickej orientácie v prírode + kurz na DVD, výcvikovú mapu, výcvikový protraktor, vrátane poštovného za 139 € s DPH.

 

Ak máte záujem o tento video kurz veľmi rád vám poskytnem bližšie informácie alebo odpoviem na otázky, ktoré môžete uviesť v kontaktnom formulári. V prípade, že ste rozhodnutý si kurz zakúpiť objednajte si ho cez objednávkový formulár.

Odpovieme vám najneskôr do 24 hodín, nakoľko som často na výcviku v teréne, kde bohužiaľ nemám prístup k internetu.

Ako začať?

 1. krok: vyplňte objednávkový formulár potrebný pre vystavenie faktúry na úhradu
 2. krok: čakajte, do 24 hodín sa vám ozveme a zašleme potrebné informácie s faktúrou za kurzovné.
 3. krok: keď príde vaša platba na náš účet, zašleme vám prístupové údaje na váš e-mail do vášho video kurzu
 4. krok: začína naša spolupráca pri získavaní vašich nových poznatkov

.OBJEDNAŤ VIDEO KURZ

Ak sa vám kurz z akéhokoľvek dôvodu nebude páčiť alebo usúdite, že vám nič nedal, tak máte od dátumu zaplatenia kurzu 14 dňovú lehotu, kedy môžete požiadať o vrátenie vašej platby. 

Nenechajte nič na náhodu, lebo nikdy neviete kedy to budete v živote potrebovať. Kontaktujte ma a využite možnosť poradiť sa a získať návody, rady a typy z mojich osobných skúsenosti, ktoré vám ponúkam.

Ak máte otázky ohľadom spolupráce a realizácie kurzov našou spoločnosťou alebo si nie ste  niečím istí, pozrite si sekciu časté otázky.

 

Ahoj Patrik.

Po prvom vzhliadnutí všetkých videí som sa rozhodol zaobstarať si potrebné a odporúčané vybavenie, aby som si mohol aj sám názorne skúšať súbežne s ukážkami aj vlastné zručnosti a teda aplikovať to, čo v každom videu vysvetľuješ, aj vlastnoručne. Až na kozmetické nedostatky ako zaradenie prvého bunusového videa na úvod kurzu alebo upozornenie aby sa video púšťalo na rozlíšení 1080p HD je to dobré dielko.
Ako neprofesionál a ako obyčajný účastník video kurzu musím ohodnotiť celý video kurz ako veľmi dobre spracovanú sústavu inštruktážnych videí, a teda pekné dielo. Je veľmi dobre tematický rozdelené, jednotlivé časti na seba pekne a logicky nadväzujú, krok po kroku sú pekne znázornené všetky postupy. Jednoducho povedané, celý kurz je až blbuvzdorný, všetko podstatné je veľmi dobre názorne ukázané a vysvetlené. Vhodné aj pre mladších účastníkov kurzu, alebo priam ako učebná pomôcka pri výuke geografie na gymnáziách.

Máš moje poďakovanie a uznanie Patrik, veľmi sa mi to páčilo. Mal by som záujem o takýto kurz Praktickej topografie aj v „tvrdom“ prevedení na CD.

– Rastislav Z., účastník video kurzu