ARMYTRAINING.SKDesať vecí, ktoré by ste nemali robiť, keď držíte v rukách zbraň.

 

Aj Vás štve, že nemáte potrebnú presnosť a manipuláciu so zbraňou na takej úrovni, ako by ste chceli?

Platí niečo z tohto aj o Vás?

 1. Chcel by som si kúpiť vlastnú zbraň a získať zbrojný preukaz, ale nemám istotu či dokážem urobiť skúšky a naučiť sa bezpečne manipulovať so zbraňou.
 2. Už niekoľko rokov mám zbrojný preukaz a mám vlastnú zbraň, ale stále neviem s ňou narábať tak, aby som mal istotu a presnosť pri streľbe.
 3. Aj keď sa rekreačne venujem streľbe a chodím si streliť na blízku strelnicu, nie je streľba zo zbrane a zasiahnutie cieľa pre mňa stále prirodzené.
 4. Aj keď viem základné veci v rámci použitia zbrane, mám zmätok pri rýchlej streľbe alebo streľbe pod tlakom, či v streľbe za pohybu.
 5. Mám silnú motiváciu sa to naučiť, ale neviem sa do toho dokopať.

A čo ak Vám poviem, že naučiť sa správne používať zbraň nie je vôbec ťažké?  Že za to nepotrebujete platiť veľké peniaze? A že na to netreba mať talent ani stráviť sa učením streľby dlhé roky?

 

Ako je to možné?

Ja som učil v armáde dlhé roky rôzne zručnosti. Medzi iným aj streľbu. Všetky strelecké zručnosti som pred tým musel prácne a za dlhý čas získať od rôznych inštruktorov a na rôznych kurzoch. Nakoniec som pochopil, že to nie je o zručnostiach, ale je to hlavne o spôsobe výučby. Za pomoci veľmi jednoduchých metód a efektívnych praktických postupov sa to dokáže rýchlo naučiť každý. A nepotrebuje na to žiadny talent.

Ak cítite potrebu a máte záujem, ponúkam Vám svoju pomoc pri získavaní poznatkov, ako bezpečne  a efektívne používať zbraň. Ak to chcete…

 

Naučíte sa tak tých povestných desať vecí, ktoré by ste nemali robiť, keď držíte v rukách zbraň pri obrannej streľbe. ( Myslieť si, že nikoho neohrozujete, keď máte zbraň v rukách,  mať pocit pohody, strieľať dvoma rukami, strieľať z miesta, stáť mimo krytu, tasiť zbraň bez ochrany vlastného tela, nosiť nenabitú zbraň, strieľať na zastrašenie, myslieť si, že zbraň všetko vyrieši a chváliť sa že nosíte u seba zbraň).

Čo pre Vás dokážeme urobiť?

 1. Zbavíme Vás obavy – už žiadny strach a neistota keď budete v rukách držať zbraň. Už žiadne obavy, že by ste nechcene náhodou mohol niekomu ublížiť. Naučíme Vás ten správny a bezpečný postup, ktorý Vás urobí čo najbezpečnejším.
 2. Poskytneme Vám rady, typy a triky – nemusíte hodiny študovať, triediť a selektovať vedomosti a rozporuplné informácie z oblasti streľby. My Vám ukážeme, čo naozaj funguje a ako sa to naučiť.
 3. Naučíme Vás to – nemusíte sa trápiť sami a s nevedomými chybami. Aj menej zruční sa s nami dokážu rýchle naučiť presne, bezpečne a dynamicky použiť zbraň.
 4. Ukážeme Vám ako – nestačí vidieť a čítať, treba to naozaj skúsiť!  My Vám detailne ukážeme, popíšeme a nastavíme Váš ďalší tréning, aby ste sa stále v streľbe zlepšovali. My Vám dáme návody a praktickú postupnosť prečo a ako.
 5. Pomôžeme Vám pri rozhodovaní – už si nebudete musieť lámať hlavu nad tým, aké púzdra, náboje alebo pomôcky pri streľbe používať. My Vám ich ukážeme a poskytneme, aby ste si ich vyskúšali.
 6. Zistíte ako, prečo a postupnosť – nemusíte hodiny premýšľať čo skôr alebo študovať zákony. My Vám to priblížime, zákony prakticky vysvetlíme a pomôžeme Vám ich pochopiť.

 

Čo s nami môžete absolvovať, aby ste sa naučili strieľať z rôznych zbraní?

Strelecké kurzy:

 1. Šesťhodinový kurz prvý výstrel (zbrane a náboje zabezpečí školiteľ) – naučí Vás základnú a bezpečnú manipuláciu so zbraňou a princípy streľby. Strieľať budete z automatickej pušky, brokovnice, odstreľovacej pušky a pištole. Dozviete sa o čistení zbrane, základné pravidlá o zabezpečení zbrane z hľadiska zákona a o možných spôsoboch ich nosenia v bežnom živote.  To všetko sa naučíte za cenu 120 € s DPH.

 

 1. Jednodňová komplexná príprava na zbrojný preukaz (zbraň a náboje zabezpečí školiteľ) – naučí Vás všetko potrebné čo budete potrebovať pre úspešné absolvovanie preskúšania na zbrojný preukaz. Strelecké postupy, základnú manipuláciu so zbraňou, rozoberanie a skladanie zbrane, čistenie. V teoretickej príprave sa Vám budeme venovať viac ako 6 hodín, aby ste všetko pochopili a vedeli správne reagovať aj na chytáky používaných na skúške. To všetko sa naučíte za cenu 150 € s DPH.

 

 1. Jednodňový kurz obrannej streľby – základné zručnosti (nutnosť vlastnej zbrane a nábojov) – naučí Vás základné možnosti použitia zbrane v reálnej obrannej situácii, naučí Vás bezpečne manipulovať so zbraňou, princípy skrytého nosenia zbrane,  obrannej streľby a charakterizuje a popíše základné princípy streľby z miesta a za pohybu. To všetko sa naučíte za cenu 75 € s DPH.

 

 1. Jednodňový kurz obrannej streľby – pokročilé zručnosti (nutnosť vlastnej zbrane a nábojov) – naučí Vás pokročilejšie možnosti zbrane efektívnej obrane seba alebo svojho majetku. Kurz sa hlavne venuje streleckým zručnostiam a postupom pri streľbe v ohrození alebo pod tlakom. To všetko sa naučíte za cenu 75 € s DPH.

 

 1. Jednodňový kurz obrannej streľby – nadstavbové zručnosti (nutnosť vlastnej zbrane a nábojov) – cieľom kurzu je zdokonaliť základné zručnosti a zameriava sa na ich použitie v rôznych situáciách, ktoré môžu nastať pri streleckom útoku na Vašu osobu alebo Vaše okolie. Žiadne nepriestrelné alebo taktické vesty, taktické pomôcky a púzdra, ktoré nosia špeciálne jednotky, ale nie vy počas Vášho bežného dňa. Len praktické oblečenie, skryté nosenie zbrane a pomôcok. To všetko sa naučíte za cenu 90 € s DPH.

Prípadné zapožičanie ostrej zbrane s kompletným príslušenstvom na celý priebeh kurzu je 40 € s DPH.

Čo zahŕňa cena kurzov?

 1. Výučbu a certifikovaný lektorský zbor,
 2. stravovanie počas kurzu v súlade s učebným plánom a rozvrhom výcviku,
 3. výcvikový a spotrebný materiál na zabezpečenie prednášok,
 4. prenájom výcvikových priestorov,
 5. pripoistenie na úraz s trvalými následkami,
 6. zdravotné zabezpečenie,
 7. certifikát o absolvovaní.

Keďže preferujeme individuálny prístup, realizujeme kurz aj v prípade, keď je na kurze 1 osoba. Kvôli veľkému dopytu našich kurzov je čakanie na zaradenie do kurzu minimálne 1 mesiac. Preto Vás prosíme, aby ste sa do kurzu nahlásili v dostatočnom predstihu.

Na kurzy je možné poskytnúť skupinovú zľavu, ak sa na jeden kurz prihlási samostatná skupina s minimálnym počtom 5 osôb.

 

POTREBUJETE  RADU?

Ak si prajete len pomoc pri získavaní zručností s manipuláciou so zbraňami, niekoho, s kým sa chcete poradiť, radi Vám pomôžeme. Poskytneme konzultáciu zdarma alebo radu na Vaše otázky.

Ak máte záujem o niektorý z kurzov, veľmi rád Vám poskytnem bližšie informácie alebo odpoviem na otázky, ktoré môžete uviesť v kontaktnom formulári. V prípade, že ste rozhodnutý niektorý z kurzov si zakúpiť, objednajte si ho cez objednávkový formulár.

Odpoviem Vám najneskôr do 24 hodín, nakoľko som často na výcviku v teréne, kde bohužiaľ nemám prístup k internetu.

Ako začať?

 1. krok: vyplňte objednávkový formulár, kvôli vystaveniu faktúry.
 2. krok: čakajte, do 24 hodín sa Vám ozveme a zašleme potrebné info s faktúrou za kurz.
 3. krok: začína naša spolupráca pri získavaní Vašich nových poznatkov.

.OBJEDNAŤ VIDEO KURZ

 

Nenechajte nič na náhodu, lebo nikdy neviete, kedy to budete v živote potrebovať. Kontaktujte ma a využite možnosť poradiť sa a získať návody, rady a typy z mojich osobných skúseností, ktoré Vám ponúkam.

k máte otázky ohľadom spolupráce a realizácie kurzov našou spoločnosťou alebo si nie ste  niečím istí, pozrite si sekciu časté otázky.