ARMYTRAINING.SKPár efektívnych zručností, ktoré vám vždy pomôžu v núdzi

 

Väčšina ľudí má tajomstvo, ako prežiť svoj život spokojne. 😀 Naozaj… Neveríte? Že ho nepoznáte? Ale veď každý deň sa s tým tajomstvom stretávate. Je to ignorácia čohokoľvek, čo nám nevyhovuje alebo smeruje k nepríjemnostiam.

Vety „to je ok“,  „mňa to netrápi“ sú rovnaké vo význame ako vety „mne sa to nemôže stať“, alebo „to je prehnané…“. Ale realita sa nikdy nepýta, či ste pripravený na to, čo sa môže stať. Jednoducho sa to stane a je na Vás, ako sa s tým popasujete.

Áno pravda, možno sa do takej situácie nedostanete, ale štatistiky sú neúprosné, je väčšia pravdepodobnosť, že sa to stane, ako pravdepodobnosť, že sa to nestane.

A čo potom?

Je lepšie, ak viete čo máte robiť, akoby ste len hádali a spoliehali sa na svoje šťastie, ktoré Vám tým, že sa to stalo síce došlo.

 

Čo by ste brali Vy?

 

Mne samému vykradli auto a veci boli nenávratne preč. Polícia? No tá nikdy nepomohla. A keď nám vykradli firmu a vyšetrovateľ povedal: „No viete, objasníme tak jeden prípad z desiatich krádeží, max. dva a aj to so šťastím,  lebo nemáme efektívne možnosti a je nás málo.“ Pochopil som, že sa to nezlepší a ak, tak len ak si pomôžem buď sám alebo si nájdem niekoho, kto mi poradí, aby som sa takému niečomu v budúcnosti vyhol. A keď mi vyšetrovateľ o 3 mesiace poslal zásielku o založení môjho prípadu z dôvodu: páchateľ neznámy, už som to poznal a mal riešenie.  

Spojil som sa s ľuďmi, ktorí sa vyznajú v rôznych bezpečnostných oboroch, ako zabezpečenie domácnosti, zamedzenie odpočúvania, internetová bezpečnosť, osobná bezpečnosť, psychológia vyjednávania, predchádzanie a riešenie fyzických útokov, odolávanie týraniu a pod.  Naučil som sa prevenciu, ako daným situáciám predchádzať alebo keď nastanú, aký je postup na ich riešenie.

Odporúčam aspoň vedieť základy z týchto problematík:

Čo ak zablúdite v lese? Čo ak Vás napadne pes? Čo ak Vás niekto fyzicky alebo slovne napadne? Ako sa chrániť pred okradnutím? Ako si chrániť svoje súkromie? Ako zabezpečiť svoj majetok? Čo ak Vás niekto sleduje?  

Je jasné, že vzniku takýchto situácií v živote nezamedzím, ale som pripravený ich pohodlne a s úspechom vyriešiť. Neriešim, či to potrebujem alebo nie. Viem, čo potrebujem a riadim sa podľa toho a využívam to denne.

Ak chcete vedieť, čo pomáha mne a čo som sa naučil a ako to využívam, ponúkam Vám so svojimi odborníkmi, teraz už kamarátmi pomoc.

 

 Čo pre Vás dokážeme urobiť?

 1. Zbavíme Vás obavy – nebudete si lámať hlavu ako zabezpečiť svoj majetok.
 2. Poskytneme Vám rady, typy a triky – nemusíte hodiny študovať, triediť a selektovať vedomosti a rozporuplné informácie z oblasti ochrany majetku, práva alebo psychológie. My Vám ukážeme čo naozaj funguje a ako.
 3. Naučíme Vás to – nemusíte sa sami trápiť s prvkami ochrany alebo obrany. Radi Vám ukážeme a naučíme Vás základy.
 4. Ukážeme Vám ako – nestačí vidieť a čítať, treba to naozaj skúsiť!  Nasimulujeme krízové situácie a na nich sa naučíte správny postup a správny smer ich riešenia.
 5. Pomôžem Vám pri rozhodovaní – už si nebudete musieť lámať hlavu nad tým, kde a aké veci alebo drobnosti Vám pomôžu pri ochrane. My Vám ich ukážeme a popíšeme ich prednosti a výhody.
 6. Zistíte ako, prečo a postupnosť – nemusíte hodiny premýšľať čo skôr. My Vám dáme návody a praktickú postupnosť prečo a ako.

 

Čo s nami môžete absolvovať, aby ste sa naučili potrebné zručnosti pre Váš každodenný deň?

 

 1. trojdňový kurz osobnej bezpečnosti (zbraň a náboje zabezpečí školiteľ) kurz zameraný na všetky potrebné vedomosti a zručnosti pre vlastnú ochranu, prevenciu a bezpečnosť. Kurz obsahuje prednášky a praktické cvičenia zo zákonov, streľby, sebaobrany, internetovej bezpečnosti, ochrany objektov, ochrany identity, ochrany pred sledovaním a pod.  To všetko sa naučíte za cenu 299 € s DPH.

 

 1. trojdňový kurz odolávania nátlaku a násiliu kurz je zameraný na prvky vyjednávania a reakcií počas fyzického kontaktu. Vyskúšate si svoje sily a schopnosti pri reálnych situáciách nátlaku a mierneho fyzického násilia či nepohodlia. Naučíte sa rôzne postupy, ako odolávať alebo vyhrotenú situáciu komunikačne zvládnuť. Zároveň dostanete ucelený postup, ako si zachovať chladnú hlavu, aby ste mohli efektívne odporovať a dosiahnuť svoje, prípadne uchrániť si zdravie alebo život.   To všetko sa naučíte za cenu 300 € s DPH.

 

 1. jednodňový kurz orientácie v prírode – základné zručnosti základný kurz, je zameraný na orientáciu v prírode, ako sa orientovať, ako sa používa mapa a buzola, spoznanie základných prvkov orientácie bez zbytočnej teórie . To všetko sa naučíte za cenu 70 € s DPH.

 

 1. jednodňový kurz orientácie v prírode – nadstavbové zručnosti nadstavbový kurz Vás naučí rôzne techniky presunu so zameraním na orientáciu, rôzne potrebné zručnosti a typy alebo triky pri prekonávaní rôzneho náročného terénu z hľadiska orientácie. Zároveň sa naučíte orientáciu bez akýchkoľvek technických prostriedkov. To všetko sa naučíte za cenu 70 € s DPH.

 

 1. kurz orientácie v prírode – za sťažených podmienok a v noci tento kurz je zameraný na orientáciu v sťažených podmienkach, takže sa realizuje spravidla počas jednej noci, kde sa naučíte rozdiely v orientácii cez deň a v noci a zvládnete precíznosť pri práci s mapou a buzolou. Samozrejmosťou je aj orientácia podľa hviezd. To všetko sa naučíte za cenu 90 € s DPH.

 

 1. komplexný video kurz praktickej orientácie v prírode video kurz, kde sa v pohodlí svojho domova a za veľmi krátky čas naučíte všetky potrebné zručnosti obsiahnuté v samostatných troch praktických  kurzoch orientácie. V bonusových videách sa dozviete o používaní GPS a rôzne iné podrobnosti o orientácii. To všetko v komplexnej a jednoduchej metodike bez zbytočných poučiek a teórie. Kurz obsahuje viac ako 20 výcvikových lekcií s praktickými cvičeniami.  To všetko sa naučíte za cenu 139 € s DPH 

Čo zahŕňa cena kurzov?

 1. Výučbu a certifikovaný lektorský zbor,
 2. stravovanie počas kurzu v súlade s učebným plánom a rozvrhom výcviku,
 3. výcvikový a spotrebný materiál na zabezpečenie prednášok,
 4. prenájom výcvikových priestorov,
 5. pripoistenie na úraz s trvalými následkami,
 6. zdravotné zabezpečenie,
 7. certifikát o absolvovaní.

Kurzy realizujeme len v prípade, ak sa na termín a daný kurz prihlási min. 5 osôb.

 

Keďže preferujeme individuálny prístup, maximálny počet účastníkov v kurze je 8 osôb. Kvôli veľkému dopytu je čakanie na zaradenie do kurzu minimálne 2-3 mesiace. Preto Vás prosíme, aby ste sa do kurzu nahlásili v dostatočnom predstihu.

 

Na kurzy je možné poskytnúť skupinovú zľavu, ak sa na jeden kurz prihlási samostatná skupina s počtom min. 5 osôb.

 

POTREBUJETE  LEN RADU?

Ak si prajete len pomoc pri získavaní vašich zručnosti z oblasti bezpečnosti, niekoho, s kým sa chcete poradiť, rád Vám pomôžem. Poskytnem Vám konzultáciu zdarma alebo radu na Vaše otázky.

Ak máte záujem o niektorý z kurzov prežitia, veľmi rád Vám poskytnem bližšie informácie alebo odpoviem na otázky, ktoré môžete uviesť v kontaktnom formulári. V prípade, že ste rozhodnutý niektorý z kurzov zakúpiť, objednajte si ho cez objednávkový formulár.

Odpoviem Vám najneskôr do 24 hodín, nakoľko som často na výcviku v teréne, kde bohužiaľ nemám prístup k internetu.

Ako začať?

 1. krok: Vyplňte objednávkový formulár potrebný na vystavenie faktúry.
 2. krok: Čakajte, do 24 hodín sa Vám ozveme a zašleme potrebné informácie s faktúrou za kurz.
 3. krok: Začína naša spolupráca pri získavaní Vašich nových poznatkov.

.OBJEDNAŤ KURZ

 

Nenechajte nič na náhodu, lebo nikdy neviete, kedy to budete v živote potrebovať. Kontaktujte ma a využite možnosť poradiť sa a získať návody, rady, typy z mojich osobných skúseností, ktoré Vám ponúkam.

Ak máte otázky ohľadom spolupráce a realizácie kurzov našou spoločnosťou alebo nie ste si niečím istý,  pozrite si sekciu časté otázky.