ARMYTRAINING.SK



Predstavte si, že sa naučíte prežiť v prírode za krátky čas a bez námahy

 

Nik nie je taký nešikovný aby nezvládol jednoduché základy a princípy v prírode, ktoré vám umožnia v krízovej situácii prežiť.

Často počúvam od známych, že by v lese neprežili, že na to nemajú a tak to nebudú radšej skúšať. Nevedeli by si nájsť stravu, získať vodu. Báli by sa tam sami prespať. Oheň by snáď vedeli založiť, ale len ak by bolo počasie v pohode.

Áno pravda, nie všetko v lese je jednoduché a pre niekoho, kto nechodí vonku na turistiku alebo len tak pod širák, to je naozaj ťažké. Ale zasa si môže povedať, že on to nebude potrebovať…

Môže, ale…

Čo ak raz sa dostane do situácie, v ktorej či chce alebo nie, bude musieť prežiť sám v lese a postarať sa sám o seba?

Vedel by si založiť oheň bez zápaliek, za dažďa? Ako si vybudovať prístrešok, ako sa správne orientovať bez technických hodiniek, buzoly alebo navigácie aby niekam došiel, kde je nejaká civilizácia? Vedel by si navariť stravu z rôznych typov surovín a byliniek, ktoré nájde v prírode?

Vedel? A vedeli by ste to Vy? 

Ja som sa to učil v armáde u výsadkárov dlhé roky. A keďže sme pravidelne na dva týždne chodili na výcvik, mal som s tým bohaté skúsenosti. Ale naozaj som prežitie v prírode zobral vážne až po takmer tragickej skúsenosti, kde som nedokázal pomôcť tak ako som si o sebe myslel. Preto som sa zameral na to, aby sa moja bezmocnosť neopakovala a prežitie v lese som mal v krvi.

 

Po všetkom tom výcviku v  prežití v prírode možno nie sme najlepší, ale rozhodne k najlepším patríme. Ja a moji inštruktori, ktorí sme dlhé roky učili prežitie v armáde, Vám radi pomôžeme.  Ak to chcete…   

Čo pre Vás dokážeme urobiť?

 1. Zbavíme Vás obavy – nebudete si uvedomovať svoju bezmocnosť a nevedomosť ak sa dostanete do prírody.
 2. Poskytneme Vám rady, typy a triky – nemusíte hodiny študovať, triediť a selektovať vedomosti a rozporuplné informácie z oblasti prežitia. My Vám ukážeme, čo naozaj funguje a ako.
 3. Naučíme Vás to – nemusíte sa trápiť s teóriou alebo pochopením problematiky. Aj menej zruční sa s nami dokážu naučiť a urobiť všetko tak, aby nakoniec boli v lese úplne v pohode.
 4. Ukážeme Vám ako – nestačí vidieť a čítať, treba to naozaj skúsiť!  My Vám detailne ukážeme, popíšeme a s Vami to aj skúsime, až kým sa to nenaučíte.
 5. Pomôžeme Vám pri rozhodovaní – už si nebudete musieť lámať hlavu nad tým, kde a aké veci alebo drobnosti Vám pomôžu v lese. My Vám ich ukážeme a poskytneme, aby ste si ich vyskúšali.
 6. Zistíte ako, prečo a postupnosť – nemusíte hodiny premýšľať čo skôr. My Vám dáme návody a praktickú postupnosť prečo a ako.

 

Čo s nami môžete absolvovať, aby ste sa naučili prežiť v prírode?

 

 1. Trojdňový letný kurz prežitiaje to základný kurz a je zameraný na odbornosť a nie na získavanie fyzickej kondície. Z tohto dôvodu sa väčšina času venuje tréningu zručností a získavaniu vedomostí a nie dlhým pochodom alebo náročným fyzickým výstupom. Je zároveň zameraný na stredoeurópske podmienky tak, aby si všetci účastníci mohli ihneď všetko vyskúšať priamo na mieste. Kurz detailne realizuje témy- oheň, posúdenie stravy, posúdenie vody, stavba prístreškov, orientácia bez technických prostriedkov, liečivé rastliny a prevencia, lanové techniky, základy pascí. Kurz sa realizuje za akéhokoľvek počasia. To všetko sa naučíte za cenu 150 € s DPH.

 

 1. Trojdňový zimný kurzza tri dni kurzu sa naučíte množstvo vedomostí a zručností ako zakladať oheň bez zápaliek, ako si vybudovať prístrešok, ako sa správne orientovať bez technických hodiniek, buzoly alebo navigácie, to všetko v zimnom prostredí. Budete sa venovať loveniu a úprave či vareniu mäsa. Naučíte sa spracovať získané mäso, masť alebo kožu pre vlastnú potrebu. Dozviete sa o orientácii za sťažených zimných podmienok a množstve ďalších zaujímavých vecí, ktoré je nutné vyriešiť počas krízovej situácie v prírode v súvislosti s prežitím v zime. To všetko sa naučíte za cenu 180 € s DPH.

 

 1. Jednodňový letný kurz prežitia – je to jednoduchý základný kurz zameraný na letné podmienky prežitia v prírode. Naučíte sa zakladať oheň, získavať pitnú vodu, stavať jednoduchý prístrešok a spoznávať liečivé rastliny a uvariť si z nich stravu a nápoj. Kurz sa realizuje za akéhokoľvek počasia. To všetko sa naučíte za cenu 80 € s DPH.

 

 1. Jednodňový zimný kurz prežitia – je to jednoduchý základný kurz zameraný na zimné podmienky prežitia v prírode. Naučíte sa v zime zakladať oheň, získavať pitnú vodu, stavať jednoduchý prístrešok, spôsoby lovu, upravovať mäso v improvizovaných podmienkach. Kurz sa realizuje za akéhokoľvek počasia. To všetko sa naučíte za cenu 80 € s DPH.

 

 1. Trojdňový kurz prežitia advancedna kurze Vám ukážeme, ako jednoducho a pohodlne s málom získať čo najviac. Rôzne spôsoby prípravy stravy, pečenie chleba a jeho skladovanie Vás presvedčia, že dlhodobo prežiť v lese nie je nič ťažké. Naučíte sa spracovať hlinu a vyrábať z nej keramiku, využívať rôzne typy ohnísk pre Vaše potreby, vyrábať zbrane a používať ich. Dozviete sa aj o množstve ďalších iných zaujímavých vecí, ktoré je nutné vyriešiť počas krízovej situácie v prírode v súvislosti s prežitím. Je nadstavbovým kurzom pre kurz letného a zimného prežitia. Všetky techniky a zručnosti k základnému prežitiu jednotlivca sa opakujú za sťažených situácií a následne sa zdokonaľujú. To všetko sa naučíte za cenu 180 € s DPH.

 

 1. Trojdňový kurz prežitia extrémje fyzicky a psychicky náročný tréning na Tvoju silu, odolnosť a vôľu. Zbalíme Ti pár vecí do Tvojej výbavy a Ty musíš prekonať všetky prekážky a nástrahy. Kurz je zameraný na preskúšanie z oblasti prežitia v prírode. Je zároveň zameraný na stredoeurópske podmienky tak, aby si všetci účastníci mohli ihneď všetko realizovať priamo na mieste. Kurz sa realizuje za akéhokoľvek počasia. To všetko si skúsite za cenu 250 € s DPH.

 

 1. Trojdňový kurz prežitia v mesteje špecifický druh prežitia – prežitie v mestskej aglomerácii vyžaduje rôzne postupy a špecifický pohľad. Jeho cieľom je naučiť účastníkov kurzu metódy a spôsoby riešenia všetkých krízových situácií v súlade s danou problematikou. Zabezpečenie si stravy bez finančných prostriedkov, vyhľadanie a vybudovanie si úkrytu, aplikovanie prvkov osobnej bezpečnosti, únik pred prenasledovaním, riešenie rôznych sebaobranných situácií, prístup k informačným prostriedkom… Toto sú len niektoré oblasti, ktorým sa budete na kurze venovať. Kurz sa skladá z dvoch častí, pričom v prvej sa budú účastníci učiť všetky potrebné zručnosti pod dohľadom inštruktorov a v druhej časti kurzu tieto vedomosti a zručnosti budú aplikovať na reálnom prežití v neznámom, stredne veľkom meste. To všetko si skúsite za cenu 250 € s DPH.

 

Ak nemáte vlastnú malú výbavu, oblečenie, spacák alebo nôž či ešus, potrebné k tréningu prežitia pohodlne a bez problémov Vám to požičiame – zapožičanie komplet osobnej výbavy okrem spodného prádla a topánok na kurz stojí 40 € s DPH na celý priebeh kurzu.

 

Čo zahŕňa cena kurzov?

 1. Výučbu a certifikovaný lektorský zbor,
 2. stravovanie počas kurzu v súlade s učebným plánom a rozvrhom výcviku,
 3. výcvikový a spotrebný materiál na zabezpečenie prednášok,
 4. prenájom výcvikových priestorov,
 5. pripoistenie na úraz s trvalými následkami,
 6. zdravotné zabezpečenie,
 7. certifikát o absolvovaní.

Kurzy realizujeme len vtedy, ak sa na termín a daný kurz prihlási min. 5 osôb.

Keďže preferujeme individuálny prístup, maximálny počet účastníkov v kurze je 8 osôb. Kvôli veľkému dopytu je čakanie na zaradenie do kurzu minimálne 2-3 mesiace. Preto Vás prosíme, aby ste sa do kurzu nahlásili v dostatočnom predstihu.

Na kurzy je možné poskytnúť skupinovú zľavu, ak sa na jeden kurz prihlási samostatná skupina s minimálnym počtom 5 osôb.

 

POTREBUJETE  LEN RADU?

Ak si prajete len pomoc pri získavaní zručnosti v prežití v lese, niekoho s kým sa chcete poradiť, radi Vám pomôžeme. Poskytneme konzultáciu zdarma alebo radu na Vaše otázky. Prezradíme pár vychytávok, aby ste si svoje prespatie v lese ešte viac užili a skúsili niečo nové.

 

Ak máte záujem o niektorý z kurzov prežitia, veľmi rád Vám poskytnem bližšie informácie alebo odpoviem na otázky, ktoré môžete uviesť v kontaktnom formulári. V prípade, že ste rozhodnutý niektorý z kurzov si zakúpiť, objednajte si ho cez objednávkový formulár.

Odpoviem Vám najneskôr do 24 hodín, nakoľko som často na výcviku v teréne, kde bohužiaľ nemám prístup k internetu.

Ako začať?

 1. krok: vyplňte objednávkový formulár, kvôli vystaveniu faktúry.
 2. krok: čakajte, do 24 hodín sa Vám ozveme a zašleme potrebné info s faktúrou za kurz.
 3. krok: dohodneme si spolu termín Vášho kurzu a začína naša spolupráca pri získavaní Vašich nových poznatkov.

.OBJEDNAŤ KURZ

 

Nenechajte nič na náhodu, lebo nikdy neviete, kedy to budete v živote potrebovať. Kontaktujte ma a využite možnosť poradiť sa a získať návody, rady a typy z mojich osobných skúseností, ktoré Vám ponúkam.

Ak máte otázky ohľadom spolupráce a realizácie kurzov našou spoločnosťou  alebo nie ste si niečím istý,  pozrite si sekciu časté otázky.