ARMYTRAINING.SKTrojdňový zimný kurz prežitia

Zima nie je zlá, len vy neviete ako na to...

Nemáte radi zimu? Desí vás predstava, že môžete umrznúť?
Že si nebudete vedieť v zime pomôcť?

Náš Zimný kurz prežitia Vám dokáže, že všetko môže byť inak. Naučíme Vás ako sa zahrejete a zvládnete prežitie v zimnej prírode bez problémov. Za tri dni kurzu sa naučíte množstvo vedomostí a zručností ako zakladať oheň bez zápaliek, ako si vybudovať prístrešok, ako sa správne orientovať bez technických hodiniek, buzoly alebo navigácie to všetko v zimnom prostredí. Budete sa venovať loveniu a úprave či vareniu mäsa. Naučíte sa spracovať získané mäso, masť alebo kožu pre vlastnú potrebu. Dozviete sa o orientácii za sťažených zimných podmienok a množstve ďalších zaujímavých vecí, ktoré je nutné vyriešiť počas krízovej situácie v prírode v súvislosti s prežitím v zime.


Kurz je veľmi žiadaný a realizujeme ho maximálne len raz mesačne počas dvoch zimných mesiacov. Keďže preferujeme individuálny prístup, maximálny počet účastníkov v kurze je 8 osôb. Kvôli veľkému dopytu je čakanie na zaradenie do kurzu minimálne 2 mesiace. Preto Vás prosíme aby ste sa do kurzu nahlásili v dostatočnom predstihu. Odporúčame, aby všetci záujemcovia o tento zimný kurz mali absolvovaný Letný kurz prežitia, nakoľko prednášky nadväzujú na tento kurz a v zimnom kurze neopakujeme zručnosti, ktoré sa preberajú v lete.

Kurz je zameraný na odbornosť a nie na získavanie fyzickej kondície. Z tohto dôvodu sa väčšina času venuje tréningu zručností a získavaniu vedomostí a nie dlhým pochodom alebo náročným fyzickým výstupom. Je zároveň zameraný na stredoeurópske podmienky, tak aby si všetci účastníci mohli ihneď všetko vyskúšať priamo na mieste. Kurz sa realizuje za akéhokoľvek počasia.

Inštruktori s viac ako 15 ročnou praxou z výcviku prežitia Vás v ňom naučia základné jednoduché princípy, techniky a zručnosti za zimných podmienok.

Kurz začína spravidla v piatok okolo 11-12 hodiny, končí po splnení prednášok v nedeľu o cca. 14 hodine. Celý priebeh kurzu sa realizuje v prírode bez prestávok. Na kurz si je nutné so sebou doniesť oblečenie a niektoré pomôcky kvôli bezpečnosti a ochrane zdravia podľa vopred zaslaného dokumentu (bude zaslaný po prihlásení na kurz a na daný termín realizácie). V prípade, že nemáte niektoré pomôcky je možnosť si ich zapožičať od nás za malý poplatok. Zapožičanie komplet výbavy na kurz stojí 40 € s DPH.

Ak máte otázky ohľadom spolupráce a realizácie kurzov našou spoločnosťou alebo nie ste si niečím istý,  pozrite si sekciu časté otázky.

Cena kurzu zahrňuje:

• Výučbu a lektorský zbor,
• stravovanie počas kurzu v súlade s učebným plánom a rozvrhom výcviku,
• výcvikový a spotrebný materiál na zabezpečenie prednášok,
• prenájom výcvikových priestorov,
• pripoistenie na úraz s trvalými následkami,
• zdravotné zabezpečenie,
• certifikát o absolvovaní.

 

Cena kurzu zimného prežitia je 180 € s DPH na osobu

 

OBJEDNAŤ KURZ

« 1 z 5 »